Tronditet bota e futbollit, ndërron jetë në moshë shumë të re ish-lojtari i Romës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 25, 2020 | 23:32


Tronditet bota e futbollit, ndërron jetë në moshë shumë të re ish-lojtari i Romës

Një lajm tronditës për botën e futbollit ka ardhur ditën e sotme, teksa ish-lojtari i të rinjve të Romës, Zhozef Buaze Perfekshion, ka ndërruar jetë.

Joseph-Bouasse-Perfection

Lojtari ishte vetëm 21 vjeç, po pas një ataku kardiak është ndarë nga jeta, duke trishtuar të gjithë. Futbollisti ishte afrimi i fundit i Valter Sabatinit te Roma, para se ky i fundit të largohej nga klubi verdhekuq.

Kamerunasi në karrierën e tij ka luajtur edhe me Viçenca në Itali dhe Universitatea Klyzh në Rumani.

allenamento.roma-manolas-dzeko-perfection-768x512-e1476860587435

Roma nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale i ka shprehur ngushëllime familjarëve të 21-vjeçarit, për këtë humbje të madhe me të cilën ata janë përballur.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com