“Prezantuesja magjepsëse e Ligës së Kampionëve”- Media britanike artikull për Eva Muratin: U diplomua për Drejtësi…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 10, 2024 | 20:57

“Prezantuesja magjepsëse e Ligës së Kampionëve”- Media britanike artikull për Eva Muratin: U diplomua për Drejtësi…

The Sun i ka kushtuar një artikull moderatores sportive shqiptare, Eva Murati. “Prezantuesja më magjepsëse e Ligës së Kampionëve duket mahnitëse me një fustan elegant”, kështu e ka titullur artikullin tabolidi britanik, referuar një veshje të moderatores në studion e emisionit.

eva murati

 

 

Media shkruan se Eva Murati, 28 vjeçe, është personazh i talentuar televiziv që po “ndez” ekranet në Shqipëri, teksa shtoi se prezantuesja shqiptare ka tërhequr një audiencë të madhe prej 938.000 ndjekësish vetëm në Instagram falë një sërë fotosh ku duket magjepëse.

Këtë herë ajo ka pozuar me një fustan elegant rozë përpara gjysmëfinales së Champions League, duke marrë komente të shumta për pamjen e saj.

“Mbretëreshë”, shkruan një ndjekës. Ndërsa të tjerë komentojnë: “Ajo buzëqeshje”, “E mrekullueshme”, “E bukur”.

Eva ka bërë emër edhe si aktore, moderatore dhe modele në vendlindje, shkruan The Sun.

eva murati1

Ylli me origjinë nga Elbasani, e cila flet rrjedhshëm italishten, prej vitit 2017 prezanton të  europianin.

Përpara se të niste karrierën e saj në showbiz, Eva në fakt u diplomua për drejtësi në Universitetin e Tiranës.

Ajo filloi karrierën e saj televizive në moshën 18-vjeçare, duke përdorur aftësitë e saj gjuhësore në një program shqiptaro-italian.

eva murati3

Pasi bëri hapat e saj të parë në botën e prezantimit, Eva Murati u përfshi në aktrim. Ajo luajti në një seri filmash dhe shfaqjesh televizive, përpara se të kthehej sërish si prezantuese e “Finding Miss Universe” në 2016.

Ylli shqiptar është tifoz i Juventusit dhe së fundmi është takuar me Fabio Cannavaron

Ylli shqiptar është tifoze e Juventusit dhe së fundmi është takuar me Fabio Cannavaron

“Eva është e preferuara e tifozëve në netët e Champions League. Ylli i njohur punon edhe si modele të brendshmesh. Eva ka një numër të madh ndjekësish në rrjetet sociale. Eva ka fansa në të gjithë globin falë talenteve të saj të shumta”, shkruan The Sun në artikull.

eva murati2

eva murati5eva murati4eva murati6

eva murati109eva murati9eva murati8

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"