Triangolarja / Bind Partizani, thyen Lirinë e Prizrenit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 11, 2018 | 20:05

Triangolarja / Bind Partizani, thyen Lirinë e Prizrenit

Partizani ka arritur të fitojë ndeshjen e parë në triangolaren që po zhvillohet në Durrës me pjesëmarrjen edhe të Teutës dhe Lirisë së Prizrenit. Kryeqytetasit kanë arritur të mundin Lirinë e Prizrenit me shifrat 1-0.

38888223_895193607341703_8528314348311937024_n

Prognit i është anuluar një gol, por në minutën e 33-të ata kanë fituar një penallti. Ka qenë Telushi ai që e ka shndëruar në gol, duke vulosur edhe fitoren. 45 minutat e tjera, “të kuqtë” do ti luajnë ndaj Teutës.

Formacioni i Partizanit: Hoxha, Ibrahimi, Gojkoviç, Atanda, Trashi, Telushi, Hila, Mala, Mensah, Progni, Hebaj.

www.minuta90.com