Tirana mbyll merkaton në hyrje, tashmë priten vetëm largime

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Janar 12, 2018 | 11:38

Tirana mbyll merkaton në hyrje, tashmë priten vetëm largime

Tirana e quan praktikisht të mbyllur merkaton. Edhe pse nuk mund të thuhet zyrtarisht, me Kenet Mugunën për mesfushën dhe Musa Muhamed për mbrojtjen, për bardheblutë skuadra është e kompletuar.

musa-muhamed-ze-maria-470x281

Kur njihet “fiksimi” për afrime në tregun e huaj, nuk priten më përforcime, pasi janë të kushtëzuar nga numri i të huajve. Sigurisht që, deri më datë 31 janar, nuk përjashtohen surprizat, megjithatë gjithçka varet nga daljet.

tirana5-470x313

Në rast se plani i klubit rezulton i suksesshëm, pra shitet ndonjë prej lojtarëve që ata po negociojnë për ta larguar, rrjedhimisht do zëvendësohen. Hoxhallari, Doka, Ngoo dhe Maveje janë ata që janë vënë në “fokusin” e disa ekipeve të huaja.


www.minuta90.com