Statistikat e duelit Shqipëri-Islandë, miqtë regjistrojnë më shumë gjuajtje në portë se kuqezinjtë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 28, 2022 | 0:14

Statistikat e duelit Shqipëri-Islandë, miqtë regjistrojnë më shumë gjuajtje në portë se kuqezinjtë

Fund dramatik në duelin mes Shqipërisë dhe Islandës që përfundoi me rezultatin 1-1. Miqtë arritën të merrnin një barazim në minutën e 96-të në “Air Albania”. Edhe pse miqtë luajtën me 10 lojtarë në fushë prej minutës së 10-të dhe kuqezinjtë gjetën rrugën e rrjetës në minutën e 35-të, nuk arritën të largoheshin me fitore nga ky duel.

lenjani

Për sa i përket statistikave, Shqipëria ishte dominuese thuajse në çdo statistikë me përjashtim të gjuajtjeve në portë. Ku Islanda regjistroi 5 gjuajtje në portë, ndërsa kuyqezinjtë vetëm 4.

Statistikat

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"