Shpërthen skandali tek Arsenal, klubi pezullon 2 trajnerë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Maj 11, 2018 | 19:31

Shpërthen skandali tek Arsenal, klubi pezullon 2 trajnerë

Arsenal ka pezulluar 2 trajnerë të akademisë së klubit. Steve Gatin dhe Karl Laraman janë pezulluar për arsyen e bullizmit. Disa nga lojtarët e akademisë i akuzuan pikërisht për këtë arsye.

381819_TS_11-05-18_6538839108_
Një zëdhenës i klubit të Arsenal deklaroi : “Kemi pezulluar 2 trajnerët dhe kemi nisur një hetim ndaj tyre. Nëse akuzat vërtetohen ata do të përjashtohen”, u shpreh ai.
Gating dhe Laraman ishin trajnerët e ekipit U-23 të Arsenal. Ata janë tallur dhe kanë përdorur fjalor të turpshëm. Gjithashtu ata edhe kanë ofenduar futbollistë të rinj .


www.minuta90.com