Shorti për Europianin, Shqipëria U-19 “peshkon” në grup… Greqinë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 6, 2018 | 11:17


Shorti për Europianin, Shqipëria U-19 “peshkon” në grup… Greqinë

Është hedhur edhe shorti për kombëtaren U-19 për raundin kualifikues për në Europian. Shqipëria ka “peshkuar” në grup fqinjët e Greqisë.

short

2 ekipet e tjera janë Islanda dhe Belgjika, kjo e fundit edhe vendi organizator. Ndeshjet do të zhvillohen nga datat 13-19 nëntor 2019.

shq

Ndërkohë edhe kombëtarja kosovare ka mësuar rivalët e saj. Ata do të jenë në grupin 5 së bashku me Rusinë, Poloninë dhe Uellsin. Kualifikueset për këtë grup do të zhvillohen në Uells, në po të njëjtat data si Shqipëria.
ff

Gjithsej ndodhen 13 grupe me nga 4 skuadra. 2 ekipet e para kalojnë në “Elite Round”, ndërsa kualifikohen edhe 4 vendet e treta më të mira.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com