SHORTI/ Nga Tirana te Milani e Shkëndija, skuadrat mësojnë kundërshtarët në “play off”. Ja të gjitha çiftet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 18, 2020 | 23:59


SHORTI/ Nga Tirana te Milani e Shkëndija, skuadrat mësojnë kundërshtarët në “play off”. Ja të gjitha çiftet

Është hedhur ditën e sotme në Nion të Zvicrës shorti për fazën “play off” të Europa Ligës, ku skuadrat kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

ky

I pamëshirshëm është treguar shorti më kampionët e Shqipërisë, teksa Tirana do të luajë më 1 tetor në transfertën zvicerane ndaj Jang Bojs.

Dinamo Zagreb, që ishte në të njëjtin grup me bardheblutë do të përballet me fituesin e çiftit Floriana (Maltë)- Flora Talin (Estoni). Ndërkohë goglat kanë vendosu se fituesi i çiftit Shkëndija-Totenhem, në fazën “play off” do të luajë me fituesin e çiftit Rosotv Makabi Haifa.

Milani gjithashtu ka mësuar kundërshtarin e ardhshëm teksa në rast kualifikim ndaj norvegjezëve të Bodo/Glimt, në “play off” do përballen me fituesin e çiftit Beshiktash-Rio Avesh.

Ja të gjitha çiftet që u vendosën nga shorti:

ciftete e para] ciftet e dyta

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com