Premier Liga konfirmon datat e merkatos, ja kur hapet tregu i transferimeve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 15, 2020 | 13:38


Premier Liga konfirmon datat e merkatos, ja kur hapet tregu i transferimeve

Klubet e Premier Ligës kanë rënë dakord për një hapësirë 10 javore për merkaton e verës. Merkatoja do hapet nga 27 korriku deri me 5 tetor.

premier lig

Gjatë kësaj hapësire skuadrat do kenë mundësi të përforcohen me lojtarët që i duhen. Ka shume klube të mëdha angleze të lidhura me lojtarë mjaft cilësorë dhe merkatoja pritet të jetë mjaft e zjarrtë.

Për kategoritë e ulëta të futbollit në Angli afati i mbylljes së merkatos nuk do jetë me 5 tetor si Premier Liga por me 11 tetor.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com