Kategoria e Dytë, Grupi A/ “Poker” ndaj Adës, Vora shpallet zyrtarisht kampione. Ja rezultatet dhe renditja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 12, 2020 | 19:51


Kategoria e Dytë, Grupi A/ “Poker” ndaj Adës, Vora shpallet zyrtarisht kampione. Ja rezultatet dhe renditja

U luajtën ditën e sotme 4 sfidat e vlefshme për javën e 25-të të Grupit A të Kategorisë së Parë. Me triumfin e sotëm në shtëpi ndaj Adës me rezultatin 4-0, Vora është zyrtarisht kampione e Grupit A, duke siguruar kështu ngjitjen në Kategorinë e Parë për sezonin e ardhshëm. 

Kategoria-superiore4-logo-2

Në përballjet e tjera, spikat fitorja e Gramshit në transfertë ndaj Tiranës B, ndërkohë që Mirdita dhe Klosi kanë bërë detyrën në shtëpi përballë Spartakut dhe Internacionalit. Kujtojmë që dje, Partizani B mposhti me rezultatin 4-0 Vllazninë B.

REZULTATET LIVE:

VORA – ADA 4-0

Keqa 5′, Sadiku 63′ , Xeka 74′, 87′  

TIRANA B – GRAMSHI 0-2

Zani 16′ , 31′

KLOSI – INTERNACIONAL TIRANA 3-1

Adili 5′ , Kadiu 6′, Maçi 75′ / Mëhilli 61′ 

MIRDITA – SPARTAKU  5-2

Gjoka 6′, 8′, 65′, Jaku 29′, Perlesi 52′  / Muça 21′ , Mamutaj 32′ 

DJE: 

PARTIZANI B – VLLAZNIA B 4-0

Bërdufi 13′, Zenelak 58′, Shema 84 (autogol), Pinari 89′ 

Vora

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com