Zbardhen çiftet e Kupës së Shqipërisë, ja 16 ndeshjet që do të luhen të dielën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 29, 2020 | 23:59


Zbardhen çiftet e Kupës së Shqipërisë, ja 16 ndeshjet që do të luhen të dielën

Janë zbardhur çiftet e Kupës së Shqipërisë, që do të luhen ditën e diele, për raundin e 1/16-ve.

Kupa e Shqiperise

Në grupin A, Tirana përballet me Shkumbibnin (A1), Laçi pret Vorën (A2), ndërsa Teuta luan ndaj Tërbunit (A3). Përballje interesante dhe e bukur, do të jetë ajo mes Flamurtarit dhe Dinamos (A5), me të dyja skuadrat që do kërkojnë fitoren. Përballjet e tjera në këtë grup janë: Bylis-Veleçiku (A4), Kastrioti-Burreli (A6), Besëlidhja-Egnatia (A7), Korabi-Erzeni (A8).

Interesante janë edhe përballjet në grupin B, ku Kukësi përballet me Maliqin (B1), Skënderbeu me Tomorin (B2), Partizani me Ilirinë (B3) dhe Vllaznia me Devollin (B4). Përballjet e tjera në këtë grup janë: Luftëtari-Elbasani (B5), Apolonia-Turbina (B6), Pogradeci-Oriku (B7) dhe Lushnja-Besa(8).

Në ranundin tjetër do të përballen fituesit e çifteve:

GRUPI A

A1-A8

A2-A7

A3-A6

A4-A5

GRUPI B

B1-B8

B2-B7

B3-B6

B4-B5

shorti (1)
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com