Spanja shkarkon trajnerin 1 ditë para fillimit të Botërorit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Qershor 13, 2018 | 12:37

Spanja shkarkon trajnerin 1 ditë para fillimit të Botërorit

Tashmë është zyrtare. Trajneri Julen Lopetegui është shkarkuar nga drejtimi i Spanjës, 1 ditë para startimit të Botërorit. Ky vendim u morr nga drejtuesit e Federatës Spanjolle, pas zyrtarizmit si trajneri i ri Realit të Madridit.

lopetegui

Në këtë situatë Spanja mbetet pa trajner, dhe nuk dihet kush të të drejtojë skuadrën. Lopetegui arriti marrëveshjet te Reali pa dijeninë e drejtuesve të Spanjës, dhe kjo gjë nuk u kapërdi dot nga ata.

389982_TS_13-06-18_1430299058_

Lajmi për shkarkimin e Lopeteguit u bë publik nga presidenti i Federatës, Luis Rubiales, në një konferencë për shtyp. Gazetarët prisnin që në konferencë të dilte trajneri, por në vend të tij ka dalë presidenti Rubiales, i cili ka njoftuar shkarkimin.

www.minuta90.com