Kategoria e Dytë, Grupi B/ Elbasani shpallet kampion, Orikumi në “Play-Off”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 13, 2018 | 19:48

Kategoria e Dytë, Grupi B/ Elbasani shpallet kampion, Orikumi në “Play-Off”

U luajtën sot 5 takimet e vlefshme për javën e fundit të Kategorisë së Dytë në Gurpi B. E gjithë vëmendja ishte te sfidat Elbasani-Maliqi dhe Oriku-Albpetroli.

elbasanii

Skuadra e Merxhës, nuk ka falur dhe ka mposhtur Maliqin me rezultatin 5-0, duke u shpallur zyrtarisht kampion i Kategorisë së Dytë. Një finale e vërtetë ishte dhe sfida mes Orikumit dh Albeptrolit.

Skuadra vendëse arriti të triumfonte me rezultatin 3-0, duke siguruar vendin e dytë, dhe ditën e premte do të ndeshet në “play-out” më Vllazninë B. Në 3 sfidat e tjera, fituar ekipet vendase të Delvinës, Devollit dhe Këlcyrë.

Këto janë rezultatet e 5 takimeve të luajtura sot:

AKT2

www.minuta90.com