Ka pësuar humbje të madhe financiare nga koronavirusi, gjiganti i futbollit merr 156 milionë euro kredi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 27, 2020 | 23:45


Ka pësuar humbje të madhe financiare nga koronavirusi, gjiganti i futbollit merr 156 milionë euro kredi

Mançester Junajtid ka tërhequr kredi prej 156 milionë eurosh për të siguruar kryerjen e disa blerjeve të futbollistëve gjatë merkatos verore.
ekipi
“Djajtë e Kuq” kanë marrë kredinë nga “Banka e Amerikës”, e cila vepron si palë në sigurimin e kredidhënieve për disa biznese të mëdha.

Mançester Junajtid ka pësuar një dëm të madh financiar për shkak të koronavirusit teksa borxhi është rritur në 478 milionë euro.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com