Goditje e rëndë për UEFA-n, klubet krijuese të Super Ligës Europiane fitojnë gjyqin dhe…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 31, 2023 | 14:51

Goditje e rëndë për UEFA-n, klubet krijuese të Super Ligës Europiane fitojnë gjyqin dhe…

Një lajm i bujshëm ka ardhur nga Spanja, ku është mbajtur gjyqi sa i përket përjashtimit të klubeve krijuese të Super Ligës Europiane nga të gjitha kompeticionet e UEFA-s.

Collage Maker-31-Jan-2023-01.11-PM

Gjyqi i mbajtur në Madrid i ka dhënë të drejtë klubeve të cilat donin të ngrinin një ligë tjetër vetëm me skuadrat e elitës.

Kështu UEFA nuk mund të ndërmarrin dot asnjë masë të rëndë, edhe pse më parë i kishin kërcënuar për përjashtime nga të gjitha kompeticionet dhe gjithashtu nga kampionatet vendase.

PANORAMASPORT.AL