Foto / Titujt e mediave ndërkombëtare pas Itali-Shqipëri, “Bild” e bën dramë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 25, 2017 | 0:14

Foto / Titujt e mediave ndërkombëtare pas Itali-Shqipëri, “Bild” e bën dramë

Tuttosport: Mision i përmbushur. Italia bën festë ndaj Shqipërisë, vendosin de Rosi dhe Imobile.

tuttosport

Gazzetta Dello Sport: Fishekzjarrë, 4-2-4 dhe gola romanistësh. Italia ecën: 2-0 ndaj Shqipërisë

Gazzetta Dello Sport

Corriere dello Sport: Italia thyen Shqipërinë me De Rosin dhe Imobilen

Corriere

SportMediaset: De Rosi-Imobile, Italia është. Të kaltrit nuk humbin terren.

sportmediaset

UEFA: Italia dhe Spanja marshojnë. Por italianëve iu desh të priste deri në minutën e 71 për të zgjidhur çështjen.

Marca: Italia fiton bindshëm ndaj Shqipërisë dhe mban gjallë duelin me Spanjën.

marca

AS: Italia fiton pa shkëlqim dhe në kaos.

as

L’Equipe: Italia mban ritmin.

lequipe

Bild: Skandal në festën e Bufon, 9 minuta ndërprerje.

bild

Daily Mail: Ndeshja e 1000 e karrierës së Bufon mbyllet me fitore për Italinë pasi De Rosi dhe Imobile shënojnë… po ndeshja u ndërpre në pjesën e dytë për 9 minuta pasi tifozët Shqiptarë hodhën flakadanë në fushë.

daily

The Sun: Furia e tifozëve ndërpreu ndeshjen për 9 minuta, por golat e De Rosit dhe Imobiles i siguruan 3 pikët Italisë

the sun

www.minuta90.com