FOTO/ Skandal i PSG-së, e vendos Kosovën si pjesë e Serbisë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 17:55

FOTO/ Skandal i PSG-së, e vendos Kosovën si pjesë e Serbisë

Që Kosova është një shtet i pavarur dhe që ky është një fakt këtë e dinë të gjithë. Ndoshta në Francë nuk e dinë të gjithë ose e dinë dhe kanë dashur të provokojnë shqiptarët. Shorti i Ligës së Kampionëve e vendosi PSG-në në një grup me Napolin, Liverpulin dhe Crvena  e Zvezdës.

PSGLOGO

E ndërsa faqja zyrtare e PSG-së në rrjetin social “Facebook” pas shortit ka shfaqur një hartë të Europës dhe ka vnedosur në hartë të ngjyrosura ekipet dhe vendet nga vijnë. Ndërkohë që kanë shënuar Crvenën e Zvezdën ata e kanë ngjyrosur edhe pjesën e Kosovës sikur është pjesë e Serbisë.

sdhgfksdhfgf

Një skandal i vërtetë duke ditur që Franca ka qenë ndër shtetet e para që e ka njohur Kosovën si një shtet të pavarur dhe jo pjesë të Serbisë.

www.minuta90.com