FOTO/ Cilësojnë Manen si blerjen më të mirë në Bundesligë, Shalke i përgjigjet mediave dhe “thumbon” keq Bajernin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 22, 2022 | 22:02


FOTO/ Cilësojnë Manen si blerjen më të mirë në Bundesligë, Shalke i përgjigjet mediave dhe “thumbon” keq Bajernin

Blerja e Sadio Manesë drejt Bajernit të Mynihut, ka marrë vëmendjen më të madhe të mediave gjermane.

mane

“DW Sports” në faqen zyrtare në Twitter shkruante: “Sadio Mane është ylli më i madh i blerë nga një klub Bundeslige. Diskutoni”.

Duket se klubit tjetër gjerman, Shakle 04, nuk i ka pëlqyer kjo gjë dhe i është përgjigjur medias duke shkruar: “Diskutimi u mbyll”, ku kishte postuar një foto të legjendës spanjolle, Raul Gonzalez duke i shënuar Bajernit të Mynihut.

 

Ish-sulmuesi i Realit erdhi në vitin 2010 në moshën 33-vjeçare te Shalke ku luajti për dy sezone dhe në 98 përballje shënoi 40 gola.

PANORAMASPORT.AL