VIDEO/ Rebiç shpëtimtar i Milanit, kroati shënon ndaj Breshas dhe i jep kuqezinjve një fitore të vuajtur

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 24, 2020 | 22:45


VIDEO/ Rebiç shpëtimtar i Milanit, kroati shënon ndaj Breshas dhe i jep kuqezinjve një fitore të vuajtur

Milani ia ka dalë të marrë një fitore shumë të rëndësishme në fushën e Breshas, ku kanë triumfuar me rezultatin 1-0.rebic.milan.2019.20.abbracciato.gruppo.750x450

Padyshim njeriu i momentit te kuqezinjtë është Ante Rebiç, i cili ashtu si në ndeshjen ndaj Udinezes, edhe sot ishte vendimtar. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të pa prekura, me të besuarit e Piolit që vuajtën shumë kjo për shkak të sulmeve të vazhdueshme nga vendasit.

Pjesa e dytë nisi përsëri me Breshan më kërkuese të cilët iu afruan disa herë golit, por pa sukses. Ishte Ante Rebiç, i cili pasi ishte aktivizuar në minutën e 58’, ia doli të realizojë golin e fitores për Milanin në minutën e 71’, duke çuar peshë zemrat e tifozëve.

Këtë rezultat “Djalli” e menaxhoi deri në fund, duke marrë kështu një fitore me shumë vlera. Tashmë kuqezinjtë ngjiten në vendin e 6-të me 31 pikë dhe vazhdojnë serinë e fitoreve.

 

FT| Bresha-Milan 0-1

Rebiç 71′

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com