EKSKLUZIVE/ Vllaznia bën goditjen e madhe, rikthen sulmuesin që shkëlqeu në Shkodër

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 28, 2020 | 0:36

FB Kategoria Superiore Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Vllaznia

EKSKLUZIVE/ Vllaznia bën goditjen e madhe, rikthen sulmuesin që shkëlqeu në Shkodër

Silvio Zhunior pritet të jetë goditja e madhe e Vllaznisë në merkaton e janarit. “Panorama Sport” zbulon se kur duhen edhe katër ditë nga mbyllja e transferimeve (31 janar), sulmuesi brazilian që luajti një sezon me shkodranët në Kategorinë e Parë (2018-2019) dhe shënoi 11 gola, ka rënë parimisht dakord me drejtuesit për t’u kthyer sërish te Vllaznia.

Zhunior

Zhunior ka qenë deri në dhjetor të vitit 2019 pjesë e klubit sllovak, Zlate Moravce, ku në 12 ndeshje të luajtura shënoi vetëm një gol. Zhunior nuk është preferuar titullar dhe kësisoji ka kërkuar largimin nga sllovakët.

rodrigues-junior-vllaznia_1539027713

Burime të sigurta në klubin shkodran konfirmojnë për gazetën se këto dy ditë sulmuesi pritet të mbërrijë në Shqipëri dhe të firmosë zyrtarisht kontratën me Vllazninë. Ardhja e tij blindon sulmin kuqeblu, që ka vuajtur për një “pykë”, edhe pse Jonuz afroi maqedonasin Simeon Hristov.

Zhunior

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com