EKSKLUZIVE/ Letra e FIFA-s për Flamurtarin që më 4 shtator 2019, zbulohet vendimi që tronditi vlonjatët (E PLOTË)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 14, 2020 | 20:38


EKSKLUZIVE/ Letra e FIFA-s për Flamurtarin që më 4 shtator 2019, zbulohet vendimi që tronditi vlonjatët (E PLOTË)

KS Flamurtari 

Vlorë [email protected] 

[email protected] 

Zyrih, 4 shtator 2019 

Lojtari Kristian Bogdan Sirghi, Rumani / 

Klubi KS Flamurtari Vlore, Shqipëri 

Ref. Nr. 19-00270 / tle (ju lutemi citoni gjithmonë këtë referencë në korrespodencë) 

goal_fifa-cropped_m0s1b2vashu91n8dm61p8hsku

Të nderuar zotërinj,

Ne i referohemi çështjes së lartpërmendur dhe, veçanërisht, korrespondencës sonë të datës 20 maj 2019, me anë të së cilës ne ju njoftuam vendimin e Dhomës së Zgjidhjes së Konflikteve, datë 9 maj 2019. Përveç kësaj, ne i referohemi letrës sonë të datës 18 qershor 2019 në përgjigje të korrespondencës suaj të datës 1 qershor 2019, me anë të së cilës ju njoftuam me mirësi se nuk ishim në gjendje që t’ju ofrojmë arsyet e vendimit, pasi kërkesa juaj u pranua pas më shumë sesa 10 ditësh pas njoftimit të gjetur.

flamurtari tribuna vip

Në këtë drejtim, ne kemi marrë shënimin e korrespondencës së datës 22 maj 2019, me anë të së cilës lojtari Kristian Bogdan Sirghi, ju njoftoi me shkrim për llogarinë bankare përkatëse, në mënyrë që klubi juaj të vazhdojë pagesën në përputhje me sa më sipër, vendimi i përmendur (shih kopjen bashkëngjitur korrespondencës me lojtarin e lartpërmendur).

Sipas vendimit të miratuar nga Dhoma e Zgjidhjes së Konflikteve më 9 maj 2019, ju është kërkuar të na siguroni të dokumentuar një provë që tregon se ju keni përmbushur detyrimin tuaj në përputhje me pikat 2 dhe 3 të vendimit të lartpërmendur.

Në këtë drejtim, shërbimet tona janë edhe sot në pritje për të marrë një konfirmim të tillë. Për më tepër, sipas letrës së tij të datës 23 korrik 2019, lojtari deklaroi se nuk ka marrë asnjë pagesë nga ju në lidhje me vendimin e lartpërmendur. Ne ju kemi bashkëngjitur një kopje të thënieve të korrespondencës që ta lexoni. Flamurtari-tifozet

Si pasojë e kësaj, ju informojmë me mirësi se jeni të ndaluar të regjistroni ndonjë lojtar të ri, vendës apo të huaj, për një afat të tri sesioneve të merkatove të njëpasnjëshme, siç përcaktohet në pikën 7 të vendimit të lartpërmendur që do të bëhet efektive që nga fillimi i periudhës tjetër të regjistrimit të lojtarëve.

Për më tepër, ne dëshirojmë të tërheqim vëmendjen tuaj për pikën 8 të vendimit përkatës, i cili përcakton se ndalimi i lartpërmendur do të hiqet menjëherë, pasi të paguhet shuma e duhur. Ne ju falënderojmë për vëmendjen e mësipërme.

FIFA Shkresa (1)

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com