Drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdës flet për Shaqirin: Ai e di shumë mirë se ku do të vijë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 2, 2018 | 15:33

Drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdës flet për Shaqirin: Ai e di shumë mirë se ku do të vijë

Xherdan Shaqirit i rezervoi shorti një grup të vështirë ku përballë do të kenë skuadrën e PSG-së, Napolit dhe Crvena së Zvezdës. Ndeshja me këta të fundit do të jetë disi e veçantë pasi Shaqiri do të shkojë në Beograd dhe atje nuk do të jetë i mirëpritur.

sdbghdlkfjgljdfklglkjdf

Ndërkohë në lidhje me provokime të mundshme nga lojtari me origjinë shqiptare, drejtori i përgjithshëm i skuadrës së Crvenës së Zvezdës ka thënë:

“Nuk besoj! Mendoj se ai do të jetë nën presion të madh psikologjik sepse e di se ku vjen. E di se Crvena Zvezda është simbol i Serbisë, ndërsa do të luaj në Marakanën e nxehtë. Nuk e di nëse do të vijë njëherë. Normalisht, si klub futbolli patjetër duhet të presim njëlloj çdo rival tonin. Nuk duhet të merremi me të kaluarën dhe historinë. Crvena Zvezda duhet patjetër të ndiejë se Shaqiri ka ardhur të luaj futboll. Detyra jonë është ta mbrojmë nga situata të padëshiruara. Të jemi pritës të mirë!”– tha Terziç.

www.minuta90.com