De Laurentis: Nuk kemi marrë ende ofertë 90 mln euro për Kulibalinë, i dhimbshëm largimi i tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 1, 2020 | 18:05


De Laurentis: Nuk kemi marrë ende ofertë 90 mln euro për Kulibalinë, i dhimbshëm largimi i tij

Kalidu Kulibali flitet prej kohësh që mund të largohet nga Napoli, me Mançester Sitin që mbetet skuadra më e interesuar për mbrojtësin. Së fundmi për këtë rast ka vendosur të flaës vetë presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis.

kalidu kulibali

Në një pononcim për “SportMediaset” De Laurentis tha: “Do ishte e dhimbshme ta humbisnim Kulibalinë, pasi është një djalë i shkëlqyer. Por gjithmonë vjen një kohë që duhet të lëvizësh. Gjithsesi duhen dy palë për të arritur një marrëveshje.

 

Nuk kemi marrë ende një ofertë prej 90 milionë eurosh”, përfundoi presidenti i Napolit, De Lauretnis duke bërë të qartë edhe çmimin që kërkon për mbrojtësin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com