Bota e futbollit në zi, Koronavirusi i merr jetën trajnerit 61-vjeçar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 24, 2020 | 23:53


Bota e futbollit në zi, Koronavirusi i merr jetën trajnerit 61-vjeçar

Futbolli bullgar në zi! Koronavirusi i ka marrë jetën në moshën 61-vjeçare, trajnerit të klubit të Montanës, Nikola Spasov, që militonte në elitën e futbollit bullgar.

630x356

Spasov ishte infektuar me virusin që po bën namin në gjithë botën, ndërkohë që pas 3 javësh i shtruar në spital ndërroi jetë.

Sparov

Trajneri i ndjerë, ka pasur një karrierë të suksesshme edhe si futbollist, teksa u shpall kampion në vitin 1978 me Lokomotivën e Sofjes. Si trajner suksesin më të madh e regjistroi në vitin 2015 me Çerno More Varna, ku fitoi Kupën dhe Superkupën bullgare.

VfB Stuttgart v PFC Cherno More Varna - UEFA Cup

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/