Zyrtare/ Spanja emëron trajnerin e ri pas shkarkimit të Lopeteguit

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Qershor 13, 2018 | 14:17

Zyrtare/ Spanja emëron trajnerin e ri pas shkarkimit të Lopeteguit

Do të jetë Fernando Heirro trajneri i ri që do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës. Pas shkarkimit të Lopeteguit, presidentin i Federatës Spanjolle të Futbollit, i ka besuar stoli, ish-kapitenit, Hierro, i cili mbante postin e drejtorit sporti.

GettyImages-966990294-780x439

Hierro pritet të prezantohet sot zyrtarisht para mediave, dhe njëkohësisht do të drejtojë skuadrën në seancën e parë stërvitore. Ish-kapiteni i Realit dhe i kombëtares do të jetë trajner i përkohshëm, ndërsa e ardhmja do të përcaktohet në varësi të rezultateve.


www.minuta90.com