ZYRTARE/ Mançester Siti e dërgon në Spanjë, futbollisti i njohur i Kosovës huazohet tek ekipi katalanas

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 19, 2020 | 12:46


ZYRTARE/ Mançester Siti e dërgon në Spanjë, futbollisti i njohur i Kosovës huazohet tek ekipi katalanas

Portieri i Kosovës Arijanet Muriç do të luajë sezonin e ardhshëm në kategorinë e dytë të futbollit spanjoll Zhironën. Mançester Siti ka vendosur ta huazojë 22-vjeçarit te klubi katalanas deri në 30 qershor të vitit 2021.
662x372a_18163906benvingutarijanetmuric_twitter
Lajmi u konfirmua në faqen zyrtare të Zhironës.

Rivaliteti i madh për portën e Mançester Sitit i ka detyruar drejtuesit e “Qytetarëve” që t’i krijojnë vend Muriçit në një klub tjetër.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com