Ylli i ri i Shpresave me origjinë nga Maqedonia: Shqipërinë e zgjodha me zemër…

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Yesterday, 04:00 PM
Belgium 2 England 0
2018/07/11 08:00 PM
Croatia 2 England 1
2018/07/10 08:00 PM
France 1 Belgium 0
2018/07/07 08:00 PM
Russia 2 Croatia 2
2018/07/07 04:00 PM
Sweden 0 England 2

Postuar: Maj 25, 2018 | 23:01

Ylli i ri i Shpresave me origjinë nga Maqedonia: Shqipërinë e zgjodha me zemër…

Lista e të grumbulluarve për Kombëtaren Shpresa, përmbante shumë emra të rinj të thirrur nga trajneri Alban Bushi. Një prej tyre, Lindon Selahi, i cili vjen nga Standarti i Liezhit, flet me emocion për këtë grumbullim.

liridoni

“Kam patur mundësi të luaj me Maqedoninë, Belgjikën, Kosovën dhe Turqinë. Por zgjodha me zemër. Më pëlqen shumë Taulant Xhaka.” – tregon Selahi. 19-vjeçari me origjinë nga Kumanova e Maqedonisë, do jetë për herë të parë me fanellën e Shqipërisë U21. Ai ka qenë më parë pjesë e Belgjikës U16.


www.minuta90.com