Vogëlushja që e shoqëroi në ndeshjen e parë: Vura manikyr për CR7

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 20, 2018 | 10:17

Vogëlushja që e shoqëroi në ndeshjen e parë: Vura manikyr për CR7

Kristiano Ronaldo bën të ëndërrojnë të gjithë, madje i vë që të gjithë në lëvizje, edhe kur bëhet fjalë për fëmijët e vegjël. Me rastin e sfidës kundër Kievos, ylli portugez i Juventusit u shoqërua në fushë nga vogëlushja Ema Sofia, e cila për ta bërë edhe sa më “romantik” takimin me idhullin e saj, që e shoqëroi dorë për dorë deri në mesin e fushës tregon:

roanldo

“Përpara ndeshjes leva gishtat me manikyr. Mendova: nëse do më mbajë dorën, do ta vërë re… “. Por, përveç kësaj, Ema Sofia, një tifoze e vogël e Juves, u tremb edhe në një fraksion sekondi, si rrjedhojë e dy kërcimeve të bëra nga “CR7”, gjë që ia konfirmoi babait të saj: “Babi, bëri dy kërcime të larta, të larta… U shkund toka dhe u tremba”.

www.minuta90.com