VIDEO/ Rikthehet dhuna në futbollin e të rinjve, përleshje masive në ndeshjen U-19 mes Labërisë dhe Erzenit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 14, 2022 | 15:52


VIDEO/ Rikthehet dhuna në futbollin e të rinjve, përleshje masive në ndeshjen U-19 mes Labërisë dhe Erzenit

Episodet e dhunës janë rikthyer në futbollin e të rinjve, me rastin e fundit të regjistruar në ndeshjen play-off për ngjitjen ne Kategorinë Superiore U-19 mes Labërisë dhe Erzenit.

pjimage (9)

Ndeshja u ndërpre fillimisht për shkak të një përplasje mes futbollistëve në fushë, ku me pas ndërhynë edhe tifozët të cilët ishin prezent në stadium dhe më pas aty u krijua një përleshje masive mes lojtarëve dhe personave që hynë në fushë.

Kryesori i sfidës tregoi plot 7 kartona të kuq pas episodit, ku pritet dhe një ndëshkim i ashpër nga ana e Komisionit të Disiplinës në ditët në vazhdim.

PANORAMASPORT.AL