VIDEO/ Në Seria B luan “Pirlo i ri”, Sarri nuk humbet kohë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 16, 2018 | 20:28

VIDEO/ Në Seria B luan “Pirlo i ri”, Sarri nuk humbet kohë

Nëse do të shikoje një foto të Andrea Pirlos kur ka qenë 18 vjeç, sigurisht që do ta ngatërroje me Sandro Tonalin. Ky i fundit luan te Breshia ashtu si Pirlo. Por nuk mbaron me kaq. Ai i ngjason maestros edhe në fushë, madje ka klasin e tij. Në Itali tashmë e ka marrë pagëzimin si “Pirlo i ri”.

sandro-tonali-agente

Mauricio Sarri ka dëgjuar nga Anglia dhe nuk dëshiron të humb shumë kohë. Ai ka dërguar skautët për ta parë nga afër 18 vjeçarin. Pas tij janë edhe Juventus, Roma dhe Arsenal. Sarri është nga ata që i pëlqen regjizorët dhe nuk dëshiron të humb më shumë kohë për ta stërvitur Tonalin.

www.minuta90.com