VIDEO/ Momente paniku, djaloshi që mbledh topat e tenisit bie pa ndjenja në turneun “Australian Open”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 9, 2021 | 11:15


VIDEO/ Momente paniku, djaloshi që mbledh topat e tenisit bie pa ndjenja në turneun “Australian Open”

Momente paniku në “Australian Open”. Një djalosh që mblidhte topat në Grand Slam-in e Melburnit, humbi ndjenjat gjatë ndeshjes së tenisit mes Lojd Harris dhe Mikel Torpegard.

DJALOSHI

Mësohet se shkaku i humbje së ndjenjave ka qenë i nxehti, teksa temperatura shënonte 30 gradë. Gjyqtari ndërpreu ndeshjen dhe shkoi për të ndihmuar mbledhësin e topave.

Për fat të mirë, pas ndërhyrjes mjekësore, djaloshi u përmend dhe raportohet nga mediat vendase së gëzon gjendje të qëndrueshme shëndetësore.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/