VIDEO/ Milani vazhdon i pamposhtur pas pandemisë, Ibra shkëlqen me dopietë. Ja rezultatet dhe renditja në Serinë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 29, 2020 | 21:25


VIDEO/ Milani vazhdon i pamposhtur pas pandemisë, Ibra shkëlqen me dopietë. Ja rezultatet dhe renditja në Serinë A

Janë mbyllur 5 ndeshje e Serisë A, të vlefshme për javën e 37-të në këtë kampionat.ibra

Milani vazhdon me formën shumë të mirë, teksa ditën e sotme ka mposhtur me rezultatin 4-1 Sampdorian në transfertë.

Ibra shkëlqeu përsëri, teksa shënoi dopietë, ndërsa golat tjetër për kuqezinjtë i shënuan Çalhanoglu dhe Leao.


Lacio gjithashtu ka triumfuar, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-0 Breshan në shtëpi. Në ndeshjet e tjera, Sasuolo mposhtur 5-0 Xhenoan, Leçe triumfoi 2-1 ndaj Udinezes dhe Verona mposhti 3-0 Spalin.

fd JGH

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/