VIDEO/ Krosimi që përfundoi në rrjetë, Vinicius befason portierin mik! Shikoni golin e realizuar nga ylli brazilian

Postuar: Tetor 2, 2022 | 21:54

Ylli brazilian i Realit, Vinicius Zhunior, realizoi një gol special në duelin ndaj Osasunës, të vlefshme për javën e shtatë të La Ligës.

vinicius

Në minutën e 42-të, Vinicius, nisi një harkim nga e majta, për futbollistët e Realit që ndodheshin brenda zonës, por topi nuk u devijua nga askush, duke befasuar portierin mik, teksa sfera përfundoi në rrjetë. Falë këtij goli të çuditshëm, kampionët në fuqi të La Ligës, e mbyllën pjesën e parë në avantazh 1-0. Për më tepër shikoni videon e mëposhtme: