VIDEO/ Gjimshiti shkakton penallti në humbjen ndaj Romës, Memushaj nuk aktivizohet

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shkurt 11, 2018 | 22:41

VIDEO/ Gjimshiti shkakton penallti në humbjen ndaj Romës, Memushaj nuk aktivizohet

Benevento ka humbur ndaj Romës në rezultatin 5-2. Ekipi ku luajnë dy lojtarët e Kombëtares, Ledian Memushaj dhe Berat Gjimshiti është pothuajse i rënë nga kategoria dhe vetëm matematika i mban në lojë.

h

Edhe pse shënuan të parët, ata nuk mundën ta ruanin avantazhin për shumë gjatë, pasi Roma iu kundërpërgjigj me 4 gola, dy nga Xhengiz, një nga Fazio, një nga Defel dhe një nga Xheko.

DVyLj5rXUAEXVNj

Gjimshiti luajti për 90 minuta në këtë sfidë, dhe shkaktoi penallti për golin e pestë të Romës, ndërsa Gjimshitit nuk u aktivizua fare.


www.minuta90.com