VIDEO/ “Fusha e futbollit është jeta”, mbyll karrierën arbitri i famshëm italian. Juventusi dhe Roma i përgatisin surprizë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 2, 2020 | 15:39


VIDEO/ “Fusha e futbollit është jeta”, mbyll karrierën arbitri i famshëm italian. Juventusi dhe Roma i përgatisin surprizë

Xhanluka Roki arbitroi mbrëmë ndeshjen e tij të fundit në karrierë. Gjyqtari italian vendosi të tërhiqej nga kjo detyrë pas 17 vitesh duke gjykuar sfidën e 263-të në Serinë A.
w_56250291
47-vjeçari mori një përshëndetje të gjatë dhe dashamirëse nga lojtarët e Juventusit dhe Romës.

“Fusha e futbollit është jeta, largimi prej tij më bën të ndihem keq. Falenderoj Juventusin dhe Romën që bënë të përjetoja këtë moment të bukur dhe të paharrueshëm, megjithëse është trishtues”, u shpreh Roki për “Sky Sport Italia”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

0 Komente Shfaq Komente Fshih komente

Shkruaj nje koment

www.minuta90.com