Tragjedi në skuadrën italiane, vdes trajneri dhe mbetet i plagosur portieri

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 9, 2018 | 19:49

Tragjedi në skuadrën italiane, vdes trajneri dhe mbetet i plagosur portieri

Një lajm shumë i hidhur ka pushtuar kampin e skuadrës italiane të Sirakuzës. Ekipi italian i cili militon në Seria C është bërë kryefjalë e mediave italiane pas aksidenteve tragjike që i mori jetën trajnerit Davide Artale dhe lanë të plagosur portierin e skuadrës, Maurice Gomis.

18381

Trajneri Artale ka mbetur i vdekur në vend pasi makina e ti u përplas me një mur dhe u rrokullis disa herë, ndërsa portieri Gomis është lënduar dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

 

www.minuta90.com