Superliga e Kosovës/ Lumë kartonësh të kuq, Prishtina e pëson në shtëpi. Gjilani dhe Ballkani ndajnë pikët, ja rezultatet dhe renditja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 16, 2021 | 15:15


Superliga e Kosovës/ Lumë kartonësh të kuq, Prishtina e pëson në shtëpi. Gjilani dhe Ballkani ndajnë pikët, ja rezultatet dhe renditja

Janë mbyllur tre sfida e Superligës kosovare të luajtura mesditën e sotme për javën e 9-të të kampionatit.

llapi prishtina

Prishtina është mposhtur 1-2 në shtëpi nga Llapi me dy gola të pësuar në minutën e 90-të të takimit. Kryeqytetasit e mbyllën takimin me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Mankendas.

Dukagjini mposhti 2-0 në shtëpi Malishevën me këta të fundit që e mbyllën sfidën me 10 lojtarë, ndërsa në takimin tjetër, Gjilani dhe Ballkani ndanë nga një pikë duke barazuar me rezultatin 1-1. Skuadra e Ismet Munishit e mbylli sfidën me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Musollit.

REZULTATET

Dukagjini-Malisheva 2-0

Prishtina-Llapi 1-2

Gjilani-Ballkani 1-1

RENDITJA

renditja

PANORAMASPORT.AL