Situata e koronavirusit, jepet vendimi për ndeshjen e Championsit Barcelona-Napoli

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 5, 2020 | 23:46


Situata e koronavirusit, jepet vendimi për ndeshjen e Championsit Barcelona-Napoli

Qeveria spanjolle insiston se ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Barcelonës dhe Napolit mund të zhvillohet normalisht në “Cam Nou”, pavarësisht rasteve të koronavirusit. Sfida e parë në Itali përfundoi në barazim 1-1.

Barcelona-Empty-Stadium

“Do të luhet siç është planifikuar” tha Argimon për “Radio RAC1”. “Situata është në përmirësim që nga java e kaluar. Ndeshja mund të vazhdojë sipas planit që të luhet me dyer të mbyllura. Ne do ndjekim protokollet e UEFA-s. Në stadium do ketë një limit prej 350 njerëzve që do jenë pjesë e stafit dhe jo tifozë”, përfundoi zyrtari i qeverisë spanjolle Argimon.

Në katalonjë ka pasur 955 raste të reja më Covid-19 në krahasim me 622 që kishte dje. Ndërsa Italia regjistroi 384 raste positive në 24 orët e fundit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com