Sfidë me aromë Superiore në Kosovë, Gjilani i Mezanit thyen në shtëpi Prishtinën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 25, 2020 | 15:40


Sfidë me aromë Superiore në Kosovë, Gjilani i Mezanit thyen në shtëpi Prishtinën

Gjilani ia del të fitojë dhe pa trajnerin Gentian Mezani në stol. “Skifterat” mundën me rezultatin 0-2 Prishtinën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Golat u shënuan nga Hajdari me penallti nga Fiton Hajdari në minutën e 14-të pasi Gledi Mici shkaktoi 11 metërsh.
Screenshot_7-19-800x450-1
Në fundin e takimit, mendoi Gerhard Progni të vuloste fitoren me gol duke i bërë në këtë mënyrë një “dhuratë” teknikut Mezani dhe tifozëve. Megjithatë, vendimtar në sigurimin e fitores ka qenë dhe portieri Enea Koliqi, i cili priti penallti në minutën e 64-rt.

Tekniku vlonjat nuk ka qenë në stadium për shkak të disa probleme familjare. Pas 8 javëve, Gjilani ka grumbulluar 13 pikë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com