Rruga drejt Tiranës/ Konferencë Liga “zjarr” ditën e sotme, zbuloni 14 duelet emocionuese

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2021 | 14:35


Rruga drejt Tiranës/ Konferencë Liga “zjarr” ditën e sotme, zbuloni 14 duelet emocionuese

Rrugëtimi drejt finales së madhe të Tiranës në stadiumin “AIR Albania” i’u dha udhë të martën me dy sfida që çelën zyrtarisht startimin e një kompeticioni të ri si UEFA Europa Konferencë Ligë.

LIGA E KONFERENCES

Fejnordi i cili barazoi pa gola në transfertën e vështirë të Izraelit ndaj Makabi Haifas dhe një izraelite tjetër si Makabi Tel Aviv triumfoi me “poker” 4-1 ndaj Alashkertit.

Sot i takon skuadrave të tjera që të zbresin në fushë në këtë kompeticion të ri, ku favorit duken Totenhemi i cili do të sfidohet ndaj Ren në transfertë në orën 21:00.

Roma e Zhoze Murinjos dhe e Marash Kumbullës do të përballet ndaj CSKA-së së Sofies në stadiumin “Olimpico” në orën 21:00.

JA TË GJITHA SFIDAT E FAZËS SË GRUPEVE TË DITËS SË SOTME NË UEFA KONFERENCË LIGË –

KON

PANORAMASPORT.AL