Xhud Bellingam s’ka fituar kurrë ndaj Bajernit, a do të thyhet sonte “mallkimi”?

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 8, 2024 | 11:41

Xhud Bellingam s’ka fituar kurrë ndaj Bajernit, a do të thyhet sonte “mallkimi”?

Xhud Bellingam pritet të jetë një ndër protagonistët në takimin e dytë Real Madrid-Bajern Mynih.

bellingam

Por interesant është fakti se mesfushori anglez nuk ka fituar në asnjë rast kundër bavarezëve, aq sa të përmendet edhe mallkimi “Bellingam”.

Në total mesfushori 20-vjeçar është “përplasur” me Bajernin në 9 precedentë, e pasur me 7 humbje dhe 2 barazim. Këtu përfshihen edhe etapa kur Xhud inkuadrohej me fanellën e Dortmundit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"