Real nuk humbet asnjë rast, “sy e veshë” nga…Mbape

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 24, 2018 | 16:21

Real nuk humbet asnjë rast, “sy e veshë” nga…Mbape

Reali Madridit vazhdon ende të shpresojë për një goditje të madhe në merkato për të zëvendësuar portugezin Kristiano Ronaldo. Duket se pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, i përket së shkuarës dhe “Los Blancos” është hedhur menjëherë në sulm për të marrë nga PSG yllin francez, Kilian Mbape.

kilian mbape

E gjithë kjo varet nga dënimi që Uefa do i japë francezëve për thyerje të “Fair Play Financiar” dhe nga gatishmëria e tyre për të paguar shumën e kërkuar nga Monako për 19-vjeçarin. Por sipasa asaj që bën me dije “Marca” dënimi i PSG-së do të jetë i tillë që Reali i Madridit të mund të përfitojë. Kështu duket se madrilenët kërkojnë më shumë të nënshkruajnë me Mbape sesa me Nejmar.


www.minuta90.com