Po shkëlqen në Bundesligë, Bajerni nis kontaktet me Real Madridin për të mbajtur në Gjermani mbrojtësin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 6, 2020 | 14:55

Bota Bundesliga FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

Po shkëlqen në Bundesligë, Bajerni nis kontaktet me Real Madridin për të mbajtur në Gjermani mbrojtësin

Açraf Hakimi po tregon një fromë të shkëlqyer me Borusia Dortmundin, aty ku është i huazuar nga Real Madridi.Hakimi555

Mbrojtësi maroken është një nga futbollistët më të mirë në skuadrën verdhezi, teksa ka tërhequr edhe vëmendjen e ekipeve të mëdha. Sipas asaj që shkruan “Marca”, në gjurmët e futbollistit ka rënë edhe Bajern Mynihu, të cilët gjithashtu e pëlqejnë shumë lojtarin.

Thuhet se bavarezët kanë nisur kontaktet me Realin që zotëron kartonin e Hakimit dhe dëshirojnë ta marrin atë në ekipin e tyre. Drejtuesit e Bajernit shpresojnë të arrijnë një marrëveshje me madrilenët dhë ta marrin sa më shpejt në ekipin e tyre mbrojtësin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com