Luhet kryendeshja e javës së 19-të, mësohet arbitri që do të vendosë drejtësi në Kukësi-Partizani

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 26, 2020 | 12:35


Luhet kryendeshja e javës së 19-të, mësohet arbitri që do të vendosë drejtësi në Kukësi-Partizani

Kukësi-Partizani do të gjykohet nga gjashtë arbitra, pasi është kryendeshja e javës së 19-të.Hamiti5

FSHF-ja ka vendosur që t’i besojë në këtë takim kryesorit Eldorian Hamiti, i cili mban edhe stemën e FIFA-s.

Kandidat potencial ishte edhe Juxhin Xhaja, por sektori i arbitrimit ka caktuar pikërisht gjyqtarin e kolegjiumit të Lezhës, i cili në javën e 18-të vendosi drejtësi në Teuta-Laçi 0-1.

Mbetet për t’u konfirmuar se kush do të jenë anësorët dhe arbitrat e linjës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com