LIGA E KOMBEVE/ Sot luhet finalja e tretë në histori, në fushë zbret edhe Italia

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 18, 2023 | 8:29

LIGA E KOMBEVE/ Sot luhet finalja e tretë në histori, në fushë zbret edhe Italia

Liga e Kombeve do të njihet sot me fituesin e tretë në histori, aty ku Spanja dhe Kroacia do të synojnë që të marrin për herë të parë këtë trofe.

LIGA E KOMBEVE 1

Duke filluar nga ora 20:45, në stadiumin “De Kuip” në Roterdam do të luhet finalja e madhe, aty ku për Spanjën është e dyta pasi 2 vite më parë u mund nga Franca me rezultatin 2-1 në Itali. Nga ana tjetër, Kroacia ka mbërritur për herë të parë në finale duke eliminuar Holandën organizatore në gjysmëfinale.

Ndërkohë, në orën 15:00 do të luhet edhe ndeshja për vendin e tretë mes Holandës vendase dhe Italisë. Dy skuadrat duhet të lënë pas humbjet në gjysmëfinale dhe të ngushëllohen të paktën me medaljen e vendit të tretë.

15:00 HOLANDË – ITALI (VENDI I TRETË)

20:45 KROACI – SPANJË (FINALJA)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"