“Nuk ka futboll në prill dhe maj”, UEFA vendos: Ja kur do të rinisin kampionatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 2, 2020 | 0:27


“Nuk ka futboll në prill dhe maj”, UEFA vendos: Ja kur do të rinisin kampionatet

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit. 

UEFA

Pas konsulencës me 55 sekretarët e përgjithshëm janë marrë disa vendimet që vijojnë si më poshtë:

1- Anulohen gjitha miqësoret e planifikuar në fillim të qershorit.
2- Në prill dhe maj nuk ka futboll.
3- Parashikohen që kampionatet të nisin në qershor.
4- Prioritet do të jetë vijimi i kampionateve përtej muajve të verës.

PANORAMASPORT.AL

   
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com