Koronavirusi nuk i ndahet Interit, lojtari rezulton përsëri pozitiv

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 30, 2020 | 15:37


Koronavirusi nuk i ndahet Interit, lojtari rezulton përsëri pozitiv

Koronavirusi duket se nuk ka ndërmend të largohet nga Interi, teksa Milan Shkrinjar vazhdon të jetë ende pozitiv.

skriniar.inter.2019.20.750x450

Pas tamponit të bërë ditën e djeshme, është zbuluar se mbrojtësi sllovak vazhdon të ketë ende virusin në trupin e tij dhe nuk mund të bashkohet me pjesën tjetër të skuadrës.

Sllovaku ka plot 21 ditë në karantinë dhe virusi nuk po i largohet ende, duke krijuar një situatë aspak të mirë. Interi është kushtëzuar shumë nga virusi në këtë fillim sezoni, teksa përveç Shkrinjarit pozitiv kanë dalë edhe Jang, Bastoni, Galjardini, Radu dhe Naingolan, të cilët gjithsesi tashmë kanë dalë negativ.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com