Kalendari, Brazil 2014

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Kalendari, Brazil 2014

Faza në grupe

Grupi A
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
1 12/06 17:00 Sao Paulo Brazil Kroacia
2 13/06 13:00 Natal Meksika Kameruni
17 17/06 16:00 Fortaleza Brazil Meksika
18 18/06 15:00 Manaus Kameruni Kroacia
33 23/06 17:00 Brasilia Kameruni Brazil
34 23/06 17:00 Recife Kroacia Meksika
Grupi B
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
3 13/06 16:00 Salvador Spanja Holanda
4 13/06 18:00 Cuiaba Kili Australia
19 18/06 19:00 Rio De Janeiro Spanja Kili
20 18/06 13:00 Porto Alegre Australia Holanda
35 23/06 13:00 Curitiba Australia Spanja
36 23/06 13:00 Sao Paulo Holanda Kili
Grupi C
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
5 14/06 13:00 Belo Horizonte Kolumbia Greqia
6 14/06 19:00 Recife Bregu Fildishte Japonia
21 19/06 13:00 Brasilia Kolumbia Bregu Fildishte
22 19/06 19:00 Natal Japonia Greqia
37 24/06 16:00 Cuiaba Japonia Kolumbia
38 24/06 17:00 Fortaleza Greqia Bregu Fildishte
Grupi D
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
7 14/06 16:00 Fortaleza Uruguaji Kosta Rika
8 14/06 21:00 Manaus Anglia Italia
23 19/06 16:00 Sao Paulo Uruguaji Anglia
24 20/06 13:00 Recife Italia Kosta Rika
39 24/06 13:00 Natal Italia Uruguaji
40 24/06 13:00 Belo Horizonte Kosta Rika Anglia
Grupi E
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
9 15/06 13:00 Brasilia Zvicra Ekuador
10 15/06 16:00 Porto Alegre Franca Honduras
25 20/06 16:00 Salvador Zvicra Franca
26 20/06 19:00 Curitiba Honduras Ekuador
41 25/06 16:00 Manaus Honduras Zvicra
42 25/06 17:00 Rio De Janeiro Ekuador Franca
Grupi F
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
11 15/06 19:00 Rio De Janeiro Argjentina Bosnje-Hercegovina
12 16/06 16:00 Curitiba Iran Nigeria
27 21/06 13:00 Belo Horizonte Argjentina Iran
28 21/06 18:00 Cuiaba Nigeria Bosnje-Hercegovina
43 25/06 13:00 Porto Alegre Nigeria Argjentina
44 25/06 13:00 Salvador Bosnje-Hercegovina Iran
Grupi G
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
13 16/06 13:00 Salvador Gjermania Portugalia
14 16/06 19:00 Natal Gana SHBA
29 21/06 16:00 Fortaleza Gjermania Gana
30 22/06 15:00 Manaus SHBA Portugalia
45 26/06 13:00 Recife SHBA Gjermania
46 26/06 13:00 Brasilia Portugalia Gana
Grupi H
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
15 17/06 13:00 Belo Horizonte Belgjika Algjeria
16 17/06 18:00 Cuiaba Rusia Republika e Korese
31 22/06 19:00 Rio De Janeiro Belgjika Rusia
32 22/06 13:00 Porto Alegre Republika e Korese Algjeria
47 26/06 17:00 Sao Paulo Republika e Korese Belgjika
48 26/06 17:00 Curitiba Algjeria Rusia

1/8 FINALE
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
49 28/06 13:00 Belo Horizonte 1A 2B
50 28/06 17:00 Rio De Janeiro 1C 2D
51 29/06 13:00 Fortaleza 1B 2A
52 29/06 17:00 Recife 1D 2C
53 30/06 13:00 Brasilia 1E 2F
54 30/06 17:00 Porto Alegre 1G 2H
55 01/07 13:00 Sao Paulo 1F 2E
56 01/07 17:00 Salvador 1H 2G
CEREKFINALET
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
57 04/07 17:00 Fortaleza W49 W50
58 04/07 13:00 Rio De Janeiro W53 W54
59 05/07 17:00 Salvador W51 W52
60 05/07 13:00 Brasilia W55 W56
GJYSMEFINALET
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
61 08/07 17:00 Belo Horizonte W57 W58
62 09/07 17:00 Sao Paulo W59 W60
PER VENDIN E TRETE
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
63 12/07 17:00 Brasilia L61 L62
FINALJA
Ndeshja Data – Ora Vendi Rezultati
64 13/07 16:00 Rio De Janeiro W61 W62

(P.S: Oraret e zhvillimit të ndeshjeve të Botërorit janë sipas orës lokale të Brazilit. Me orën shqiptare i bie të jemi pesë orë përpara. Pra, kur ora e Brazilit është 13:00, në vendin tonë është 18:00)

www.minuta90.com