Juve e bleu 2 mln franga, tani në “top 5-shen” e Serisë B/ Kush është Bajrami, talenti në pronësi të bardhezinjve që i tha “po” Shqipërisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 24, 2021 | 23:53


Juve e bleu 2 mln franga, tani në “top 5-shen” e Serisë B/ Kush është Bajrami, talenti në pronësi të bardhezinjve që i tha “po” Shqipërisë

Nedim Bajrami është transferuar nga Zvicra drejt Italisë i blerë nga Juventusi. Për këtë, Bajrami është një futbollist në pronësi të bardhezinjve, të cilët e blenë nga Grasshopers për rreth 2 milionë franga zvicerane dhe e ka huazuar tek Empoli. Me këtë të fundit, fantazisti është duke luajtur sezonin e dytë.

Bajrami

Skuadra e Serisë B ka marrëveshje dhe klauzola me bardhezinjtë për kartonin e tij si dhe për rregullimin e çështjeve të bilanceve, kur dihet mirë që Juventusi dhe Empoli kanë marrëveshje të shumta transferimesh. Fantazisti këtë sezon ka asistuar 6 herë në Serinë B me Empolin dhe ka shënuar 2 gola. Me vlerën e kartonit pesë milionë euro, Bajrami është bërë një nga lojtarët më të vlerësuar në Serinë B italiane.

bajrami

Në një krahasim nga “Transfermarkt”, ku bien në sy se janë vetëm lojtarë të lindur nga 1 janari 1999, talenti 21-vjeçar është i pesti për vlerën më të lartë të kartonit pas Samuele Riçit (7 mln euro), Davide Fratesit (6 mln euro), Sebastiano Espozitos (6 mln euro) dhe Karlos Augustos (5 mln euro).

PANORAMASPORT.AL

EKSKLUZIVE/ Ndarje me mirëkuptim nga helvetët, fantazisti që po shkëlqen në Itali i thotë “po” Kombëtares shqiptare

EKSKLUZIVE/ Reja e do te Kombëtarja, Bajrami i kthen përgjigje FSHF-së. Ja prapaskenat me tetovarin
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/