Goli i ish-sulmuesit të Kukësit nuk mjafton, Ballkani hap fals në kampionat. Feronikeli dhe Drenica bëjnë detyrën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 9, 2020 | 16:32


Goli i ish-sulmuesit të Kukësit nuk mjafton, Ballkani hap fals në kampionat. Feronikeli dhe Drenica bëjnë detyrën

U luajtën ditën e sotme 3 sfidat e vlefshme për javën e 22-të të Superligës kosovare të futbollit. Kryesuesit e Ballkanit kanë bërë një hap fals në kampionat, duke u mposhtur nga Flamurtari i vendit të 8-të me rezultatin 2-1. Golin për Ballkanin e realizoi ish-sulmuesi i Kukësit, Marlind Daku.

Flamurtari-696x465

Në 2 sfidat e tjera Drenica triumfoi në transfertë ndaj Dukagjinit me rezultatin 1-3, ndërkohë që Feronikeli mposhti Vushtrrinë në shtëpi, me rezultatin 2-0.

REZULTATET:

FLAMURTARI-BALLKANI 2-1

FERONIKELI-VUSHTRRIA 2-0

DUKAGJINI-DRENICA 1-3

RENDITJA: 

rENDITJA

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com